Endüstriyel Kontrol Sistemleri (Industrial Control System - ICS)

Endüstriyel otomasyon, proses sürecinde ürünün tasarımı ile başlayan ve ürünün oluşumu için kurulacak sistemin dinamiği, en akılcı kontrolü, üretim aşamalarının planlanması, kontrolü, anlık ve geriye dönük gözlemlenmesi gibi bir dizi süreçle ilgilenir. Tüm bu süreç içinde gerekli olabilecek her nevi sensör, pnömatik ve hidrolik her türlü ekipman, motorlar, hareket ve pozisyon kontrolleri, robotlar raporlamalar, güç MCC üniteleri uzaktan kontroller gibi birçok alanı bünyesinde bulunduran ve bir fiil kullanan bir nevi teknolojiler bütünüdür.

Endüstriyel kontrol sistemleri, endüstrideki kimya, gıda, yem, çimento, lastik, kauçuk, pvc ve benzeri tüm üretim sektörlerinde sıvı, toz ve granül esaslı üretimler için gerekli olan reçete bazlı üretim otomasyonları, yoğun ve seyrek faz havalı taşıma sistemlerinin otomasyonu, reaktör, mikser, banbury otomasyonları, tartım ve dozajlama sistemlerinin otomasyonu ve dolum-paketleme makinaları, bant kantarları, ve benzeri tüm üretim proseslerinin otomasyonu için çözümler sunmaktadır. Sunulan otomasyon çözümleri üretim prosesinin tamamını kapsayabileceği gibi talebe göre üretim içindeki belirli bir bölüm veya üretim içinde kullanılan dolum, paketleme makinaları, havalı veya bantlı taşıma sistemleri, bant kantarları,azalan ağırlık kontrol üniteleri içinde otomasyon çözümleri sunulmaktadır. Faaliyet alanı olarak ilgili prosesin projelendirilmesi, ana ve lokal panolarının imalatı, PLC, operator panel ve scada programlarının yazılması, kablo listelerinin hazırlanması ve sistemin yerinde devreye alınıp eğitimin verilerek müşteriye teslimi şeklindeki süreç başarılı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Endüstrinin gelişmesi ile birlikte MQTT protokolleri, birbirleri ile daha etkin konuşmaları, API entegrasyonları daha etkin ve stabil kontrol sistemleri oluşturuldu. Bu teknolojiye adaptasyon için gerekli altyapı (yazılım altyapısı) ve sistem entegrasyonları hizmetleri vermekteyiz.

Endüstri 4.0 ile birlikte gelen kaliteli üretim ve verimlilik gerekliliği global dünyamızda elzem önem taşımakla birlikte işletmeler için önem arz etmektedir.

Bizler 2005 yılından itibaren gerek otomasyon, gerekse yazılım altyapımız ve deneyimimizle sizleri Endüstri 4.0 ın gerektirdiği düzeye çıkartabilecek yeterlilikteyiz. Makina yazılım ve otomasyon sistemleri ile sizlere hizmet vermeye her zaman hazırız.

(545) 319 21 54

Pazartesi-Cumartesi : 9:00 - 18:00

info@datalms.com.tr

7/24 Destek

İstanbul

Sonbahar Sokak. Tellioğlu is hanı.Kat:4 No:1/17 Ataşehir/İSTANBUL