uretimyonetim

Üretim Takip Yönetim Yazılım

 • Üretim Planlama, Üretim Süreç Yönetim ve Maliyet Analizleri
 • Üretim reçetesi oluşturup, eksiye düşen stokları otomatik olarak üretebilir,
 • Proje Operasyonlar, Süreç Kontrolü Strateji, Kaynak Yönetimi
 • SatınAlma Ürün Gereksinim yönetim
 • Depo Stok yönetim ve Takipleri
 • Seri no ve garanti takibi yaparak ürün giriş-çıkışlarını kontrol edebilir,
 • Teklif ve sipariş işlemlerinizde entegre olarak irsaliye ve faturalandırma (muhasebelendirme) işlemlerini yapabilir

Teknik Özellikler

Stok Kontrolü

Yalnızca stoklarınızı izlemenize izin vermekle kalmayan, aynı zamanda erişim ve tam zamanlı kontrol sağlayan bir yazılımdır. Ayrıca bu özellik ile stoklarınızın (günü gelen,tarihi geçen) durumunuda anlamanıza yardımcı olur. Böylelikle deponuzda bulunan ürünlerinizi (extra stoklarınızı) en aza indirgersiniz.

Üretim Maliyetlerinin Raporlanması

Üretim maliyetlerini doğru sentezler, böylelikle fiyatlandırmayı daha kolay yaparsınız.

Üretim Planlama Yeteneği

Üretim planlaması, tüm imalat işlerinin en önemli faktörüdür. Üretim planlamasını yapabilecek disiplinli bir ekibe ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle, yalnızca üretim planlaması değil, aynı zamanda Gorev planlamasınıda sağlayan bir yazılımdır.

E-Ticaret Entegrasyon

Tüm e-ticaret altyapınızla entegre çalışır.

Teslimat Süresi

Bu, bir ürünü baştan sona monte etmeniz veya üretmeniz gereken zamandır. Bu iki tür teslim süresini kapsar. Bir, sipariş verme süresi, satın alma işleminin başlamasından satın almaya kadar geçen süredir. Üretim sağlama süresi ise, şirketin ürünü baştan sona tamamen üretmesi için geçen süredir.

Brüt Gereksinimler

Üretim birim sayısını,üretilen her birim için gerekli malzeme miktarını,mevcut stoğu ve sipariş edilen stoğu kullanarak tahmini planlama yapar.

Malzeme Plan

Bu, üretilen ürünleri belirli tarihlerde ve sayıda yapmak için bütün ihtiyaçları detaylandırır. Zaman sınırlarını belirler,siparişleri kesinleştirir.

İş Emirleri

Üretilen ürünlerin hangi departmanlarla ilişkili olduğunu ve hangi malzemelerin gerekli olduğunu detaylandıran Bolumdür.

Birim Maliyetlerini Sezgisel Hesaplama

Dönem başına ortalama maliyet yerine, ortalama birim maliyetini önceden öngörür ve belirler.

Kapasite İhtiyaç Planlaması (AI) Yapay Zeka

Stokların bozulmasını ve aşırı sipariş durumlarında arz ve talep analizlerini yaparak sizi risklere karşı uyarır.

Reçete ve Operasyon Tanımları

Üretilecek ürünün reçetesini(fason,personel,operasyon,malzeme,aparat) tanımlayarak üretim maliyetini içerisinde bulunan yapay zeka (sezgisel analiz) sayesinde önceden öngörür ve detaylandırıp,raporlayabilirsiniz.

Kalite

Ürünün üretim aşamasında her proseste kalite kontrolünü yaparak, müşteri memnuniyetini arttırır.

Üretim Yönetim Takip Program

Üretimin her aşamasında üretilen ürünün kalibrasyonundan kalite yönetim süreci dahil olmak üzere üretim adım aşamaları, stok kayıtlarından muhasebe(finansman) bilgilerine, ürünün firmaya firmaya kattığı karı ve firmanın üretilen üründeki zararını raporlarla, analizlerle görmenizi sağlayacak, firmanızın gelişimine katkıda bulunacaktır.

uretim

Neden Üretim Yönetim Takip Programı?

Firmanızın sürekliliği için ek ara yönetici istihdamı gerekli olmamakla birlikte mevcut süreçlerin daha etkin ve verimli kullanılmasına katkı sağlamaktadır. Biz de Datalms olarak bu süreçlerde firmanızın verimliliğini arttırmayı hedefledik ve üretim aşamasında ürünün tüm üretim aşamalarını,stok kayıtlarından-finansal kaynaklara kadar kontrol etmeniz için Akıllı Üretim Yönetim sistemini programladık.

 • Elektronik Arşiv (E-Arşiv), Belgelerinizi elektronik ortamda saklamanızı ve takip etmenizi sağlayan bir belge yönetimi
 • Satış ekibin takibini yapmak
 • Müşteri bilgilerinin etkin yönetimi (CRM)
 • Şirketinizin finansal operasyonlarını kolayca ve zamandan tasarruf ederek yönetebilirsiniz.
 • Ön Muhasebe ve Resmi Muhasebe işlemleri yapılabilir
uretim

Scada (Online Makina ve Takip Kontrol ve İzleme)

işletme içerisindeki makinaların online sisteme bağlanarak veri alış-verişlerinin yapılmasını sağlayan modüldür. Böylelikle makinalardan anlık veri alarak üretiminizin hangi aşamada olduğunu analiz edebilirsiniz.

Üretim Operasyon Yönetim (MOM)

Datalms ExpressBasic Üretim Yönetim Takip Yazılım Üretimde operatörlerden başlayarak yöneticilere kadar bütün kullanıcılar МОМ aracılığı ile gerçek zamanda elverişli karar verebilirler.

Proje Kalite Kontrolü

Projenizin ve iş süreçlerinizin her aşamasında yanınızdayız. Projenin Kalite Standartlarına uygunluğu kontrol etmenizi ve müşteri memnuniyetinizi arttırmanızı sağlıyoruz

uretimyonetim

Akıllı Üretim

Yapay zeka teknolojisi ile birlikte iş süreçlerinizde, üretim yönetim ve planlamasını doğru ve etkin bir biçimde uygulayarak daha verimli bir üretim gerçekleştirmenizi sağlayan bir modüldür.

uretimyonetim

Üretim İş Süreçleri

Üretim İş Süreçlerini kontrol altında tutarak, üretim süreçlerini daha verimli kullanmayı hedeflemektedir.

uretimyonetim

Üretim Planlama

Datalms ExpressBasic Uretim Yonetim Takip modülü sayesinde, stok politikasını belirleyerek atıl kapasiteyi ve üretim duraklamalarını önler, üretim hacmi ve talep arasındaki dengeyi sağlar.

uretimyonetim

Üretim Operasyon Yönetim MOM

Datalms ExpressBasic Üretim Yönetim Takip Yazılım Üretimde operatörlerden başlayarak yöneticilere kadar bütün kullanıcılar МОМ aracılığı ile gerçek zamanda elverişli karar verebilirler.

uretimyonetim

Üretim Yönetim Sistemi MES

Datalms ExpressBasic Üretim Yönetim Takip Yazılım İşletmenin mevcut sistemindeki malzemeleri, beşeri gücü, makine – teçhizat kaynaklarını en uygun şekilde değerlendirerek talep gören ürünü istenilen zamanda ve maliyette üretmek.

uretimyonetim

Üretim Takip ve Analiz

Datalms ExpressBasic Üretim Takip Yazılımı, İşletmenizde üretim esnasında verileri bir arada toplayıp, depolama alanında saklar, üretim esnasında eş zamanlı olarak veri toplanmasını sağlar.

uretimyonetim

Makina Bakım ve Onarım

Tüm modüllere tam entegre,işletme içerisinde makina,tezgah,kalıp,apart gibi,üretim sürecinde kullanılan tüm makina ve ekipmanların bakım ve onarımların kontrol ve takip edildiği modüldür.

uretimyonetim

Üretimde’ de Yapay Zeka

Büyük veri olarak da adlandırılan ve günümüzde her alanda etkisini gösteren bilgi yoğun teknolojiler ve uzaktan erişime imkan tanıyan uygulamalar sayesinde, big data, büyük verilerin analizleri gün geçtiktçe önemi artmaktadır. Verinin toparlanması ve verinin doğru bir şekilde işlenip, doğru kararlar alması doğru analizlerle gerçekleştirilebilir. Bu anlamda veri analizleri, raporlamalar, 3 boyutlu grafiksel analiz sistemleri ve yapay zeka ile entegre edilmiş, karar vermenize yardımcı olacak big data algoritmaları ile işleyişinizi kolaylaştırmakta, geliştirmektedir.

uretimyonetim

Üretim'de Derin Öğrenme

Kalite ve Üretim iş süreçlerinde toplanan verilerin doğru yorumlamayı öğrenerek (Model Oluşturarak), Kalite iş akışında yapılan işlemlerde kullanılmak üzere hazırlayan bir modüldür. Böylelikle iş akışlarında veya yapılan işlemlerde, doğru iş rotaları ve iş akış işlemlerini yönetmeniz sağlayarak sezgisel analizlerle oto kontrol sağlamakla beraber kalite yönetim sistemini geliştirir.

DEMO TALEP FORMU

Demo Taleplerinizi Bize İletebilirsiniz...

Gizlilik Politikası

(545) 319 21 54

Pazartesi-Cumartesi : 9:00 - 18:00

info@datalms.com.tr

7/24 Destek

İstanbul

Sonbahar Sokak. Tellioğlu is hanı.Kat:4 No:1/17 Ataşehir/İSTANBUL